PRZEZ LATA ROWER SZOSOWY SŁUŻYŁ WYŁĄCZNIE DO ŚCIGANIA SIĘ LUB SZYBKIEJ JAZDY PO GŁADKIEJ SZOSIE. MIAŁ BYĆ LEKKI I SZYBKI. NIE DBANO O WYGODĘ, A JEŚLI KOLARZE JECHALI PO SZUTRACH CZY KOSTCE BRUKOWEJ ZNANEJ Z WIOSENNYCH KLASYKÓW, TO PO PROSTU MUSIELI SWOJE WYCIERPIEĆ.

WIELU DOMOROSŁYCH FILOZOFÓW I ZNAWCÓW WRÓŻY RYCHŁE ZAKOŃCZENIE MOŻLIWOŚCI SWOBODNEJ JAZDY PO POLSKICH GÓRACH ZE WZGLĘDU NA GWAŁTOWNY ROZWÓJ SZTUCZNYCH ŚCIEŻEK ROWEROWYCH. JA BYM Z TYM PESYMIZMEM NIE PRZESADZAŁ.

The Climb to kalendarz, który zabierze Cię w całoroczną podróż na 12 kultowych podjazdów z tras największych wyścigów kolarskich. To przepustka do wielkiej historii, w której łzy szczęścia mieszają się z grymasami bólu.

– Wyniki, które osiągają nasze zawodniczki, są rewelacyjne, cały czas obserwujemy postępy tych dziewczyn – powiedział Dariusz Skupień, trener i wychowawca Cykloklasy Merida. 4 stycznia w Rydułtowach, podczas podsumowania 2016 roku Śląskiego Związku Kolarskiego, odbyła się przedsezonowa prezentacja pierwszych w Polsce klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej.

Jako że międzynarodowy sezon wyścigów szosowych 2017 niebawem się rozpocznie, Giant podjął ścisłą współpracę z Zespołem Sunweb, dostarczając członkom ekipy UCI WorldTour i kontynentalnego teamu Development najnowsze rowery i akcesoria, aby zapewnić im przewagę nad konkurencją w trakcie sezonu. Ponadto marka Liv została sponsorem kobiecego Zespołu Sunweb.

Lato to dla nich nieustający maraton treningów, zawodów i wyjazdów. Zima to czas, kiedy w końcu mogą odpocząć i mieć chwilę dla siebie. Kolarze górscy z drużyny Kross Racing Team opowiadają o tym, jak spędzają czas poza sezonem.

Łącznie właściciel tej wyjątkowej karty ma do wyboru aż 34 rowerowe imprezy w sezonie na terenie całej Polski! Zawodnik posiadający kartę jest automatycznie zgłoszony na każdy wyścig, dzięki czemu nie musi odwiedzać przed startem biura zawodów, tylko od razu może ustawić się w swoim sektorze.

W Tychach i Kartuzach zainaugurowano zmagania na trenażerach kolarskich w ramach Tour de Bike Atelier. Pierwszymi zwycięzcami zostali Marcin Cupryś i Marcin Kruper.

SCOTT staje się tytularnym sponsorem zespołu od 2017. Zespół zmienia nazwę na Orica - SCOTT zmiana dotyczy zarówno zawodników i zawodniczek.

Kolarze z CST Riders wzięli udział w XVI edycji akcji Szlachetna Paczka, dołączając do setek wolontariuszy, darczyńców i firm zaangażowanych w projekt. Wspierając Szlachetną Paczkę podjęli wyzwanie i stali się liderami zmian. W ubiegły czwartek spakowali prezenty i tym samym stworzyli swoją paczkę, która w najbliższy weekend zostanie dostarczona wybranej rodzinie.

Po raz kolejny sieć sklepów Bike Atelier zaprasza do urozmaicenia zimowych treningów kolarskich, poprzez uczestnictwo w zawodach na trenażerach – Tour de Bike Atelier. Rywalizacja odbędzie się w 12 miastach w Polsce.

Rowerzysta w czerwono – żółtych barwach – tak od tegorocznej edycji wyglądają graficznie Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike – Expo. Nowe logo wystawy to kolejny element znaczący o dynamicznym rozwój wystawy.

Organizatorzy cyklu Bike Maraton i Runner's World Super Bieg zapraszają kolarzy i biegaczy na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby.

Po przejechaniu ok. 15 tys. km i zapewnieniu testów Meridy w blisko 30 lokalizacjach Mobilne Centrum Testowe ma przerwę przed nowym sezonem. – Pierwszy rok testów pokazał nam, że są one bardzo potrzebne i pomocne dla wielu osób. W przyszłym roku zapewnimy nowe wysokiej klasy rowery do sprawdzenia, a także udogodnienia, nad którymi pracujemy – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska.

Podczas wczorajszej premiery filmu Road 2 Rio atmosfera była tak gorąca jak na plaży Copacabana.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Czy 2000 zł wystarczą? Test 10 modeli MTB

Projekt ścieżka

Geometria wyścigowa czy wytrzymałościowa?

Bianchi Oltre XR4 Super Record

Najtańsze gravelówki w Polsce