Legenda kolarstwa szosowego Joaquim Rodriguez i legenda MTB Jose Antonio Hermida wystartują wspólnie w Absa Cape Epic 2017, największym etapowym wyścigu MTB na świecie. – Mamy duże oczekiwania i jesteśmy bardzo zmotywowani – mówi Hermida, który pojedzie z Rodriguezem pod szyldem Merida Factory Racing Team.

Nowosądecka edycja zmagań na trenażerze kolarskim Tour de Bike Atelier, okazała się być najbardziej zaciętą z dotychczasowych. O zwycięstwie zadecydowały zaledwie 2 sekundy, a pierwszą „5” dzieliło tylko pół minuty.

U progu sezonu 2017 prezentujemy kalendarz startów maratonów organizowanych przez 2PM Group. Organizator przyzwyczaił nas już do tego że z roku na rok pojawiają się nowe edycje, w większości przypadków w nieznanych do tej pory rejonach polskich gór. Po trzech imprezach z roku 2016 dokooptowano kolejną miejscowość o ogromnym potencjale.

11 stycznia rozpoczęły się zapisy do kolejnego sezonu największego w Polsce cyklu maratonów MTB.

Po ambitnym roku, podczas którego kolarze rywalizowali w ramach międzynarodowych imprez terenowych we wszystkich możliwych dyscyplinach na całym świecie zespół Giant Factory Off-Road wspomina zeszłoroczne sukcesy, ale jednocześnie też przygotowuje się do nadchodzącego sezonu.

Michał Ficek, trzykrotny triumfator klasyfikacji generalnej Tour de Bike Atelier, potwierdził swoją klasę wygrywając katowicką edycję tegorocznej imprezy. Dodatkowo zrobił to z rekordowym czasem.

Tradycji ponownie staje się za dość – znów będzie można wylicytować numer startowy cyklu Bike Maraton na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czwarty sierpień, Bukowina Tatrzańska – już teraz warto wpisać tę datę do kalendarza i rozpocząć przygotowania, bo właśnie tego dnia odbędzie się kolejna edycja Tour de Pologne dla Amatorów. To wyjątkowa impreza, która choć odbywa się od 2010 roku, ma już status kultowej dla fanów kolarstwa. To wydarzenie, w którym nie może zabraknąć nikogo, kto kocha ten sport, sam aktywnie go uprawia i lubi rywalizację oraz walkę z własnymi słabościami.

Zbliża się pierwszy w tym roku zimowy maraton MTB, który odbędzie się 22 stycznia (niedziela) w Chotomowie w gminie Jabłonna k. Warszawy. Cezary Zamana od 8 lat organizuje z sukcesami cykl Northtec MTB Zimą. Przez ten długi czas przyciągnął do siebie rzeszę oddanych zawodników. W sezonie 2016 w 4 etapach cyklu wystartowało ponad 1600 osób. Impreza rozpędza się z roku na rok, a organizator wprowadza nowości i wciąż powiększa ofertę świadczeń dla uczestników.

W Krakowie odbyła się najszybsza z dotychczasowych trzech edycji Tour de Bike Atelier. Zmagania na kolarskich trenażerach wygrał ze znakomitym czasem Miłosz Bik.

Jeśli Sylwester, to tylko na rowerze! Kolarski rok 2016 zakończy się 31 grudnia w Otwocku. Organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs zaprasza miłośników dwóch kółek na Sylwestrowy Poland Bike. Takiej imprezy jeszcze nie było. Miasteczko Poland Bike, start i meta wyścigów znajdą się na stadionie OKS Start Otwock.

Finale Ligure od lat stanowi miejsce zmagań dla miłośników wielogodzinnej walki. Sprawdź się w wyjątkowej formule całodobowego maratonu.

W lipcu 2017 we włoskich Alpach zostanie rozegrany już po raz 24 -ty raz Iron Bike – etapówka uważana za najtrudniejszy wielodniowy wyścig MTB. Start 22 lipca w Limone Piemonte , meta 8 dni później w Sauze d'Oulx. Każdy z uczestników podejmujących to wyzwanie może spodziewać się niezwykle wymagających alpejskich tras, ogromnej ilości podjazdów i mnóstwa długich technicznych zjazdów.

Sezon 2016 zakończył się właściwie przed chwilą, ale pora już na startowe plany w kolejnym roku. Kalendarz Bike Maratonu na sezon 2017 jest już gotowy i widnieje w nim dwanaście maratonów.

Miniony sezon obfitował w liczne wydarzenia w kalendarzu Cyklokarpat, przyszłoroczny będzie jeszcze bardziej intensywny.Przede wszystkim zapowiada się dużo zmian i nowości.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Czy 2000 zł wystarczą? Test 10 modeli MTB

Projekt ścieżka

Geometria wyścigowa czy wytrzymałościowa?

Bianchi Oltre XR4 Super Record

Najtańsze gravelówki w Polsce