Kolejna edycja Bike Atelier MTB Maratonu, w Jastrzębiu-Zdroju, będzie wyjątkowa z kilku powodów. To, że będzie to debiut tej miejscowości w cyklu jest jednym z nich.

Po 4 rozegranych imprezach, Bike Atelier MTB Maraton jest na półmetku, a zawody w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczną drugą część serii zmagań w kolarstwie górskim. Zawodnicy przystąpią do rywalizacji 30 lipca, na nowych dla uczestników terenach. Po raz pierwszy w historii cyklu, trasa wyścigu poprowadzi przez dwa kraje – Polskę oraz Czechy. Na obszarze naszych południowych sąsiadów peleton przejedzie kilkukilometrową pętlę, korzystając z uroków tamtejszych lasów.


Tradycyjnie do wyboru będą dwa dystanse – PRO i HOBBY. Ten dłuższy liczyć będzie 60,5 kilometra, a krótszy, z którym zmierzą się również ci startujący w kategorii FAMILY, 26 kilometrów.


- Na trasie nie zabraknie odcinków po leśnych ścieżkach, szutrze, asfalcie, czy też przejazdu po starym torowisku, po grząskich kamieniach. Profil jest mocno pofałdowany, z licznymi wzniesieniami, na których stawka powinna się rozciągnąć. Na dystansie PRO czeka też kilka tzw. singli i trudnych technicznie fragmentów, przypominających te z wyścigów cross-country. Zarówno start, jak i meta będą usytuowane na Stadionie Miejskim. Zawodnicy będą mogli się zatem poczuć jak kolarze startujący w Wyścigu Pokoju, wjeżdżający tunelem na finiszowe metry i walczący o jak najlepsze miejsce po sprincie na stadionowej bieżni – opowiada Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.


- Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego stylu życia. Jest to ciekawa propozycja na wakacyjny weekend dla całych rodzin, gdyż wystartować może każdy – kontynuuje Dariusz Leśniewski. – Dla starszych dzieci przygotowaliśmy kategorię FAMILY, w ramach której mogą przystąpić do rywalizacji na dystansie HOBBY, w towarzystwie swojego opiekuna. Na najmłodszych czekają natomiast wyścigi KIDDY, rozgrywane na terenie miasteczka zawodów, na krótkich dystansach, dopasowanych do wieku startujących.


Zapisy on-line trwają za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl, do czwartku poprzedzającego imprezę. Tam też można znaleźć regulamin oraz wszystkie potrzebne informacje – dotyczące m.in. trasy, dojazdu, programu, itp. Zgłoszenia do wyścigów KIDDY przyjmowane są jedynie na miejscu, w dniu zawodów.


- Mamy nadzieje, że 30 lipca będzie wyjątkowym dniem dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i kolarzy, którzy staną na starcie na Stadionie Miejskim. Liczymy, że piąta edycja Bike Atelier MTB Maraton 2017 przeprowadzona będzie na przysłowiową „piątkę” – zaprasza Michał Szeląg, zastępca dyrektora MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju.

Dodano: 2017-07-21

Autor: Źródło: Bike Atelier MTB Maraton

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory