Już za parę dni wystartuje kolejna edycja DARE2b MTB Maraton 2017. Tym razem organizatorzy zapraszają do Iwkowej na granicy Pogórza Wiśnickiego i Beskidu Wyspowego. Po interesującej trasie pierwszej edycji organizatorzy wysoko postawili sobie poprzeczkę i jak twierdzą trasy w Iwkowej nie będą gorsze. Start maratonu przewidziany jest w samym centrum miejscowości na brzegiem Beli obok Urzędu Gminy.

Tym razem dystanse zostały dostosowane do terenu po jakim przyjdzie Wam się ścigać i nie wzbudzają już takich emocji swoją długością. Nic w tym dziwnego ponieważ na każdym z dystansów zlokalizowane zostały specyficzne dla tego rejonu polskich gór sztywne, mozolne podjazdy a przewyższenie podawane na oficjalnej stronie cyklu nie zostawiają złudzeń - jedziemy w Góry!


Najkrótszy dystans Quarter zawierający się wokół samej Iwkowej to jedyne 24 km i około 600 metrów przewyższenia wg serwisu Bikemap. Wybierający ten dystans pokonują Pasmo Śpilówki zaliczając kilka wyjątkowych miejsc widokowych i ciekawych leśnych zjazdów.


Zawodnicy startujący na dystansie HALF liczyć się muszą z pokonaniem 44 km i podjechaniem ok 1550 metrów w pionie. Niech Was jednak nie zwodzą cyferki to nie będzie przysłowiowa "bułka z masłem" pod kołami bowiem będzie Beskid Wyspowy z swoją charakterystyczną budową geologiczną czyli nisko schodzącymi przełęczami i odosobnionymi kopcami poszczególnych szczytów. Tu naprawdę, asfaltowy podjazd, uznać trzeba za błogosławieństwo losu. Szczyty takie jak Jastrząbka i Pasmo Łopusza i Kobyły powiedzą prawdę o Twojej "łydzie".


Na wyjątkowych "wycinaków" przygotowana został trasa dystansu FULL z powtórzoną pętlą najtrudniejszego wycinka trasy a czterokilometrowy łącznik też wyciągnie z wszystkich "ostatnie soki". Tu serwowany jest dystans 62 km ponad 2100 m w pionie. Czy wierzyć tym cyfrom ? Trudno powiedzieć, najlepiej sprawdzić to samemu już 25 czerwca 2017 roku podczas DARE2b MTB Maraton Iwkowa 2017.


Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Iwkowej w osobie wójta pana Bogusława Kamińskiego, który wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku panem Mirosławem Morylem objął imprezę Patronatem Honorowym. Organizatorem jest 2PM Group a Partnerem Głównym Cyklu są DARE2b oraz Vemont techniczna marka specjalistycznej odzieży oraz obuwia, projektowaną z myślą o entuzjastach różnych aktywności outdoorowych. 

Dodano: 2017-06-13

Autor: Źródło: 2PM Group

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Look 795 Aerolight
B'TWIN Ultra 940 CF
3T Exploro Team
Fuji Jari 1.3
Mondraker Podium Carbon R
Orbea Alma M-Pro
Scott Scale RC 700 Pro