Ubiegły sezon przyniósł dwa debiuty na liście lokalizacji kolejnych edycji Bike Maratonu. Udanie zadebiutował Obiszów, a potem właśnie Ludwikowice. Rok temu ścigaliśmy się pod Wielką Sową we wrześniu, a w tym roku sowiogórski Bike Maraton odbędzie się u progu lata i wakacji – 17 czerwca. Niezależnie od pory roku i miejsca w kalendarzu, Góry Sowie i gmina Nowa Ruda zawsze będą atrakcyjne dla takich wydarzeń jak Bike Maraton.

Zresztą nie tylko kolarze będą znów mogli z uroków Ludwikowic skorzystać, bo dzień później, z tego samego miejsca w Centrum Rekreacji Harenda, na swoją trasę wyruszą biegacze górscy. 18 czerwca odbędzie się bowiem IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka.


Trasa sobotniego maratonu znów powinna zadowolić wszystkich, którzy tęsknią za trudnym górskim wyścigiem, za selektywnymi podjazdami, za pięknymi panoramami i kolejnymi trudnościami czekającymi za każdym następnym zakrętem. Kilometrów do przejechania znów będzie sporo – Bike Maraton w górach w wersji GIGA to po prostu wymagające i wyczerpujące zawody w trakcie których ścigają się najlepsi zawodnicy w kraju. Suma przewyższeń znów budzi respekt – będzie ponad 2700 w pionie. Dystans to 71 km. Trasa znów wyprowadzi zawodników aż w okolice Jedliny – Zdroju i Głuszycy. Szczyt Wielkiej Sowy? Obowiązkowo.


Na dystansie MEGA mamy 46 kilometrów, a profil trasy najeżony jest kolejnymi podjazdami.
To dalej potężna dawka dobrego MTB, choć z mniejszą ilością kilometrów. Spora porcja kamieni, korzeni i wymytych przez deszcze kolein gwarantowana. Choć będą oczywiście szerokie leśne drogi, i wygodne dukty wiodące nie wiadomo dokąd, których w całych Sudetach, a zwłaszcza tu, nie brakuje.


Zasadą MINI jest na Bike Maratonie założenie, że ten dystans może przejechać każdy. Oczywiście inaczej będzie wyglądała jazda na relatywnie płaskich i szybkich edycjach, a inaczej w typowo górskich warunkach – tak jak w Ludwikowicach. Tu już z całą pewnością będziemy mieli namiastkę prawdziwej górskiej zabawy, ale nadal dostępnej dla wszystkich. Na pewno po tym starcie wielu z Was przesiądzie się na dłuższe dystanse, bo kiedy Wy będziecie wracać na metę, ci z MEGA i GIGA dopiero zanurzą się w sowiogórskie ostępy. Na MINI mamy więc 27 kilometrów, a trasa to również jedna długa sekcja podjazdów i zjazdów.


Zapisy i zgłoszenia – cały czas, niezmiennie na http://bikemaraton.com.pl
.
Biuro zawodów czynne w Ludwikowicach już w piątek od 17:00 do 21:00.

W dniu zawodów biuro rusza od 8:00.


Ludwikowice Kłodzkie. Kolejny obowiązkowy punkt Bike Maratonu 2017 właśnie przed nami!

Dodano: 2017-06-14

Autor: Źródło: Grabek Promotion sp. z o.o.

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Look 795 Aerolight
B'TWIN Ultra 940 CF
3T Exploro Team
Fuji Jari 1.3
Mondraker Podium Carbon R
Orbea Alma M-Pro
Scott Scale RC 700 Pro