Przed nami długi weekend Bożego Ciała. Na ten czas Cezary Zamana przygotował dwie wyjątkowe edycje Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Puławy oraz Janów Lubelski.

Puławy, to miejscówka ciesząca się niezmienną popularnością wśród zawodników. Dlaczego? Lokalizacja w centrum Polski, idealne ukształtowanie terenu i nietuzinkowa przyroda daje tej trasie niepowtarzalny smak. Ten maraton, to jazda po obszarach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, gdzie dominują wąwozy i jary niespotykane nigdzie indziej w Polsce. Zawodnicy zmierzą się więc z wieloma technicznymi podjazdami, w tym także ze stałym punktem tej edycji czyli stokiem narciarskim w miejscowości Parchatka! Miasteczko rowerowe stanie na zielonych terenach portu Marina Puławy, gdzie udostępniona zostanie cała rekreacyjna infrastruktura tego wyjątkowego miejsca.


Po emocjach, które staną się udziałem zawodników w czwartek 15 czerwca w Puławach ekipa Zamana Group przeniesie się na Roztocze. W sobotę 17 czerwca odbędzie się edycja w Janowie Lubelskim. To zupełnie nowa trasa w kalendarzu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Janów zlokalizowany jest na skraju jednego z największych kompleksów leśnych Europy. Roztocze, to wciąż nieodkryta kraina bogata w dziką przyrodę, niedostępne bagienne obszary i śródleśne jeziorka. Jednak tym, co zwróci szczególną uwagę zawodników jest górzyste ukształtowanie terenu, które zaskoczy świeżością i soczystością roztoczańskiej przyrody. Warto odkrywać nierozjeżdżone jeszcze przez turystów dzikie zakątki Polski. Roztocze jest ewenementem w skali całego kraju. To trasa warta uwagi. Miasteczko tej edycji wyrośnie na terenach Parku Rekreacji Zoom Natury. Jest to obszerny teren o powierzchni 10 ha położony nad Zalewem Janowskim, posiadający piaszczystą plażę, place zabaw, pasaże spacerowe, siłownie zewnętrzne oraz park linowy. Idealne miejsce dla rodzin, które chcą wypocząć w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu.
Podczas obydwu edycji jak zawsze na maratonach Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędą się wydarzenia towarzyszące, w tym cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci wyścig MiniMini+ Mazovia, w trakcie którego najmłodszym kolarzom kibicuje znana ze szklanych ekranów Rybka MiniMini. Dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy MAYERSPORT. Podczas zawodów od godziny 12:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon.


Starsi Zawodnicy będą rywalizować ze sobą na czterech zróżnicowanych dystansach – Hobby, Fit, Mega i Giga. Podczas zawodów w każdym z miast zorganizowane będą klasyfikacje mieszkańców.


Warto podkreślić, że Puławska edycja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Puław, natomiast maraton w Janowie Lubelskim odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Janowa Lubelskiego.


Obydwa maratony będą dobrym wstępem do typowo górskich imprez, które w tym sezonie przygotował Cezary Zamana. Są to Otwarte Mistrzostwa Małopolski – Gorce Champion MTB rozgrywane na początku lipca oraz etapowy wyścig Gwiazda Południa, która odbędzie się w połowie tego miesiąca. Zainteresowanych odsyłamy na stronę organizatora www.zamanagroup.pl


O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.


Suplementy dla zawodników dostępne na bufetach dostarczy firma Nutrend. W trakcie zawodów odbywać się będą konkursy, w których uczestnicy będą mogli zdobyć wyciskarki do soków firmy Hurom.

Do zobaczenia na trasie!

PUŁAWY 15.06
Środa
14.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów
Czwartek
10.00 - 14.00 - zapisy w Biurze Zawodów
12.45 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
13.00 - start dystansu Hobby
13.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
14.00 - start dystansów Fit, Mega, Giga
15.00 - dekoracja dystansu Hobby
15.10 - dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Hobby
16.30 - dekoracja dystansu Fit
16.40 - dekoracja klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Fit
17.00 - dekoracja dystansu Mega
17.10 - dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Mega
18.00 - dekoracja dystansu Giga
18.10 - dekoracja Klasyfikacji Mieszkańców Puław na dystansie Giga
18.30 - zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 10.00-14.00.

JANÓW LUBELSKI 17.06
Piątek
16.00-18.00 - zapisy w biurze zawodów
Sobota
8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.20 - start dystansu Hobby
11.00 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga
12.30 - dekoracja dystansu Hobby
12.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Hobby
14.00 - dekoracja dystansu Fit
14.10 - dekoracja mieszkańców na dystansie Fit
14.20 - dekoracja dystansu Mega
14.30 - dekoracja mieszkańców na dystansie Mega
15.30 - dekoracja dystansu Giga
15.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Giga
16.00 - zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Dodano: 2017-06-09

Autor: Źródło: Zamana Group

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Look 795 Aerolight
B'TWIN Ultra 940 CF
3T Exploro Team
Fuji Jari 1.3
Mondraker Podium Carbon R
Orbea Alma M-Pro
Scott Scale RC 700 Pro