Twoje dziecko chce wystartować w największej imprezie kolarskiej w Europie? Zapisz je na jeden z wyścigów Nutella Mini Tour de Pologne w sześciu miastach Polski. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny.

16 maja (wtorek) ruszają zapisy do Nutella Mini Tour de Pologne - największego wydarzenia kolarskiego dla dzieci i młodzieży w Europie, które w tym roku odbywa się po raz dziesiąty. Podczas Nutella Mini Tour de Pologne każdy zawodnik może poczuć się jak prawdziwy kolarz. Wyścigi realizowane są na kilkukilometrowym odcinku Tour de Pologne UCI WorldTour, który pokonują najlepsi na świecie. Zwycięzcy Nutella Mini Tour de Pologne są dekorowani na tym samym podium, na którym stają triumfatorzy Tour de Pologne. Do tej pory w dziewięciu edycjach Nutella Mini Tour de Pologne wzięło udział ponad 12 000 młodych miłośników dwóch kółek.


Kto może wystartować?

Udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. W każdym z wyścigów w Krakowie, Katowicach, Szczyrku, Zabrzu, Rzeszowie, Zakopanem mogą startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 8 do 14 lat. W przeszłości, w wyścigu startował również Michał Kwiatkowski, obecnie zawodnik profesjonalnej drużyny kolarskiej Team SKY i jednocześnie wieloletni ambasador Nutella Mini Tour de Pologne, będący wzorem dla wielu młodych kolarzy. -Bycie ambasadorem Nutella Mini Tour de Pologne jest dla mnie olbrzymią satysfakcją, ponieważ wyścig ten jest ewenementem na skalę światową. Na co dzień ścigam się przede wszystkim poza granicami naszego kraju, na wszystkich kontynentach, na całym świecie; to jest dla mnie niespotykane, że dzieci mają możliwość ściągania się i rywalizacji przy tak dużym wyścigu jakim jest Tour de Pologne. Mogą podpatrzeć swoich idoli i bohaterów – mówi Michał Kwiatkowski, mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku.


Jak wziąć udział?

Zapisy rozpoczynają się 16.05. i potrwają do 24.07 lub do wyczerpania miejsc. Uczestników mogą zgłaszać rodzice lub opiekunowie prawni na stronie www.minitourdepologne.pl. Start w wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne w każdym z sześciu miast odbywa się z podziałem na płeć oraz trzy kategorie wiekowe:
- 8-10 lat
- 11-12 lat
- 13-14 lat


Dwie pierwsze (8-10 lat i 11-12 lat) są otwarte i każde dziecko może spróbować swoich sił na wyznaczonej trasie. Kategoria trzecia - Puchar Młodzików - ma formułę zamkniętą i startują w niej zawodnicy w wieku 13-14 lat posiadający licencję kolarską. - Wielu polskich kolarzy oraz wiele kolarek, którzy obecnie osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej, zaczynało swoją sportową karierę właśnie od startów w Mini Tour de Pologne. Możemy powiedzieć, że wyścig Nutella Mini Tour de Pologne jest dobrym sportowym startem - dla jednych dzieci jest to wspaniała przygoda, a dla innych jest to początek wielkiej pasji - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny 74.Tour de Pologne UCI World Tour.


Gdzie można wystartować?

Młodych zawodników, którzy chcą uczestniczyć w największym w Europie wyścigu kolarskim dla dzieci i młodzieży Nutella Mini Tour de Pologne zapraszamy do sześciu miast:
- Krakowa (29.07)

- Katowic (30.07)

- Szczyrku (31.07)

- Zabrza (01.08)

- Rzeszowa (02.08)

- Zakopanego (03.08)


O uwzględnieniu na liście startowej każdego wyścigu decyduje kolejność zgłoszeń (liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na konieczność zagwarantowania bezpieczeństwa).


Każdy zawodnik startujący w Nutella Mini Tour de Pologne otrzymuje bezpłatny pakiet, składający się m.in. z bidonu, profesjonalnej koszulki kolarskiej i czapeczki oraz numeru startowego.


Nutella Mini Tour de Pologne to niezapomniane emocje i doskonała zabawa dla całej rodziny.

Więcej informacji, regulamin wyścigu i zgłoszenia na www.minitourdepologne.pl

Dodano: 2017-05-16

Autor: Źródło: Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Rowery wszechgórskie

Duże koło dla juniora

Maratony MTB Ultra