MIPS podejmuje kroki prawne przeciwko POC w związku z możliwym naruszeniem praw patentowych.

Technologia MIPS stosowana w kaskach rowerowych, i nie tylko, stała się ostatnimi laty bardzo popularna. Jej istotą jest opatentowane rozwiązanie w którym specjalne wkładki umożliwiają błyskawiczny i kontrolowany ruch uderzonej skorupy. Wspomaga to działanie ochronne kasku zmniejszając wpływ przemieszczeń skośnych odpowiedzialnych za wstrząśnienia mózgu.


MIPS na nadchodzące sezony znacznie zmodyfikował swoje rozwiązanie. POC wprowadził własne. Zarzuty ze strony MIPS odnoszą się do bardzo podobnego (ich zdaniem) rozwiązania w kaskach POC o nazwie SPIN (Shearing Pad INside). Szwedzki MIPS zarzuca szwedzkiemu POCowi naruszenie praw patentowych. Warto jednak wspomnieć, że obie firmy jak do tej pory współpracowały na całego. Ba, POC był pierwszą marką, w której pojawiła się charakterystyczna żółta naklejka MIPS. Jednocześnie potwierdzają ten fakt, uzupełniając jednak że sprzedaż praw dla POC, przynoszi MIPS "jedynie 1% zysku" z całej sprzedaży ich technologii.


W numerze 11-12/2017 opisujemy dokładnie obie technologie w artykule Kaski 2018. Wyróbcie sobie własną opinię na ten temat.

Dodano: 2017-11-24

Autor: Tekst: Kuba Świderski

Tagi: MIPS

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory