Coroczna organizacja maratonu MTB w rowerowej stolicy Polski na pewno zobowiązuje. Obecność Szklarskiej Poręby w kalendarzu największego polskiego cyklu maratonów MTB zobowiązuje również – tak jak fakt, że Bike Maraton ponownie odbywa się na zakończenie Festiwalu Rowerowego Bike Week End. Towarzystwo i otoczenie niezwykle prestiżowe – tak jak sam Bike Maraton i jego karkonoska edycja – w w tym roku posiadająca katagorię C3 w kalendarzu UCI. Będzie to też kolejny maraton zaliczany do Pucharu Polski XCM.

Po edycji w Jeleniej Górze, która widniała na liście prestiżowych zawodów Marathon Series czas na kolejną międzynarodową imprezę firmowaną prestiżowym znaczkiem UCI – czas na Szklarską Porębę. Międzynarodowy charakter tych zawodów doskonale wpisuje się w atmosferę czterodniowej etapówki Bike Adventure, która zakończyła się kilka dni temu, a startowali w niej zawodnicy z kilkunastu krajów.


Było międzynarodowo w Jeleniej Górze, było na Bike Adventure, będzie również podczas Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie. Na liście startowej znów roi się od reprezentantów Niemiec, Belgii, Węgier, Danii, Holandii, Danii, Litwy, Czech i Ukrainy. Jak zwykle ciekawie zapowiada się walka czołowych polskich zawodników z gośćmi z innych krajów. Zawsze też mogą się zdarzyć niezwykle personalne niespodzianki, takie jak jeleniogórski start w maratonie mistrzyni świata Jolandy Neff. Na pewno widowiskowo i niepowtarzalnie będzie w Szklarskiej od samego początku – sektory startowe oczekują na początek wyścigu bezpośrednio pod kursującą na Szrenicę koleją linową, a start wiedzie od razu mocno pod górę. Potem, na trasie na pewno będzie emocjonująco i ciekawie i oby wyścig rozstrzygał się na ostatnich kilometrach, siejąc niepewność wśród kibiców na mecie.


Wymagania UCI oraz prestiż zawodów robią swoje – na dystansie GIGA do przejechania będą 72 km, a w pionie do pokonania 2500 m. Trasa poprowadzona jest u podnóża Karkonoszy i pełna jest różnych od siebie, pięknych i trudnych elementów. Jeśli ktoś ściga się tu rzadko, teraz z pewnością sobie przypomni, co to znaczy jechać maraton w Karkonoszach. Nie ma drugiej takiej trasy i nie ma drugich takich gór.


Na maratonie MEGA kilometrów mamy 43, a przewyższenie to 1500 m. Najłatwiejszy i najkrótszy dystans MINI to 25 km i przewyższenie 660 m. Będzie też oczywiście wyścig dla kolarskich maluchów – dziecięcy Bike Maraton i Junior Trophy.


Biuro zawodów Bike Maratonu na ul. Turystycznej przy SKI Arena Szrenica (górny parking) czynne w piątek przed zawodami od godz. 16:00 do 21:00. W sobotę od 8:00. Start o 11:00.
Ten weekend to również inne atrakcje Festiwalu: m.in. Zlot Rowerów Niezwykłych, pokazy trialu, Air Water Show, niedzielne Kellys Enduro MTB Series oraz Szosowy Klasyk na dwóch dystansach – 57 i 90 km.

Dodano: 2017-07-07

Autor: Źródło: Grabek Promotion

Tagi: maratony

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Rowery wszechgórskie

Duże koło dla juniora

Maratony MTB Ultra