Jeśli są edycje BM wprost kojarzone z czymś jedynym i niepowtarzalnym – z czymś co towarzyszy nam tylko w jednym konkretnym miejscu i od lat się zmienia, to w Wiśle będzie to na pewno upał i palące słońce.

I choć w tym sezonie pogoda od samego początku stawia zawodnikom i organizatorom twarde warunki, to zanosi się na to to, że tradycji w Wiśle stanie się zadość: prognozy są, póki co, jednoznaczne – będzie gorąco. Inna tradycja też może być zachowana – ma być burzowo.


Wisła zaprasza w tym roku na Bike Maraton już 20 maja, a trasa wyścigu pozostanie w zasadzie taka sama jak w roku ubiegłym. Powierzchowny rzut oka na informacje o dystansach może nieco zmylić – dystans GIGA to „tylko” 61 km. Warto jednak wtedy spojrzeć na cyfrę oznaczającą sumę przewyższeń i przeanalizować profil trasy. Szykuje się niezły rollercoaster , a od samego patrzenia na przekrój można dostać zadyszki. Przewyższenie na dystansie GIGA w Wiśle sięgnie 2700 m!


MEGA korzystający, oczywiście do pewnego stopnia, z trudności najdłuższego dystansu zafunduje nam 2000 m przewyższenia na 46 km, a MINI będzie miało 24 km i przewyższenia 870 m, dwa długie podjazdy, trochę jazdy góra – dół w drugiej części trasy i w zasadzie już od 18. kilometra zjazd do mety.


Wszystko zacznie się oczywiście w samym centrum Wisły, na placu B. Hoffa, w tłumie kibiców – płasko, spokojnie, powoli, reprezentacyjnie. Potem tradycyjnie szeroki sztywny podjazd na Trzy Kopce, następnie zjazd w kierunku Brennej i znów podjazd – na Stary Groń. Kiedy MINI pojedzie do mety, MEGA i GIGA ruszą przez Stary Groń i Hołcynę na Kotarz i Świniorkę – będzie więc można zebrać niezłą kolekcję beskidzkich szczytów, a to tylko niektóre z nich.


Zapowiada się więc interesujący i emocjonujący wyścig, podczas którego zawodnicy nie będą się raczej musieli martwić o grząskie błota i śnieżne zaspy. Wiosenne chłody również już odpuszczą. Jednak przeciwnicy nie znikną. Po prostu się zmienią. Kto jechał już BM w Wiśle, ten wie jak bardzo słońce potrafi dopiec na niekończących się odkrytych i nieosłoniętych podjazdach i jak często nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa po szybkim technicznym zjeździe, za którym od razu czai się wymagający podjazd.


Bike Maraton 2017 powoli się rozkręca i wchodzi na właściwie obroty. Emocji i wrażeń w tym sezonie czeka nas jeszcze wiele, a w drodze po nie nie może oczywiście zabraknąć przystanku w Wiśle. Start w sobotę o 11:00. Zapisy, informacje, szczegóły: bikemaraton.com.pl


W piątek przed zawodami biuro zawodów czynne będzie od 16:00 do 21:00. W dniu Bike Maratonu od 8:00. Dzień po zmaganiach spod znaku MTB organizatorzy Bike Maratonu zapraszają na kolejną edycję cyklu biegowego Runner's World Super Bieg. Będzie to III Górski Półmaraton Wiślański i III Wiślańska Dziesiątka.

Dodano: 2017-05-17

Autor: Źródło: Bike Maraton

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Rasowe ścigacze za 11k
Orbea Avant M30 Team
Merida Scultura 5000 Disc
Cannondale 2018: Jekyll i Trigger
7 najczęstszych błędów w treningu amatorów
Kardiologiczne badania podstawowe
44 strony przygody!