W drugi weekend września masz szansę na niecodzienny trening - tym razem aktywnie i w pigułce będziesz mógł poćwiczyć w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy rowerzystom i dowiesz się, jak postępować w sytuacji najczęstszych urazów u tej grupy sportowców. Bezcenna wiedza!

W dniach 14-17 września 2017 fundacja Safe Water Safe Land z Warszawy razem z Grupą Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Sącza organizuje akcję propagującą i uczącą pierwszej pomocy na szlakach wzdłuż pasma od Nowego Sącza do Krynicy.


Każdy z 4 dni poświęcony jest innej tematyce. Pierwszy urazom leśników, drugi pokazowi akcji ratowniczej z wykorzystaniem technik ratownictwa wysokościowego (linowego), trzeci właśnie najczęstszym urazom rowerzystów, zaś czwarty przypadłościom zarówno dużych jak i małych turystów pieszych. Ratownicy przybliżą tematykę pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom, wyposażenia apteczki rowerowej i górskiej oraz korzystania z AED. W każdym dniu oprócz zagadnień z ratownictwa nie zabraknie innych atrakcji takich jak gra leśna czy zabawy rowerowe.


Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Dodano: 2017-08-11

Autor: Źródło: http://fundacjasafe.org/, OSP GRS Nowy Sącz

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Internet trenażerów

Szosowe opony na zimę

Polskie etapówki

Azory